× بستن تبلیغات

برج خنک کننده

برج خنک کننده - برج خنک کننده فایبرگلاس - برج خنک کننده مکعبی - قیمت برج خنک کننده

برج خنک کننده  |   cooling tower

برج های خنک کننده طراحی شده اند تا گرما را از یک منطقه گرفته و آن را به دیگری رد کنند. فرایند خنک کننده ای که در داخل برج ها اتفاق می افتد، بر اساس اصل ترمودینامیک است که گرما از گرما به سرما جریان می یابد.

کاربرد برج خنک کننده   |   Application of cooling tower

برج های خنک کننده طراحی شده اند تا سطح این فرایند انتقال حرارت را افزایش دهند و بنابراین افزایش کارایی رد گرما از سیستم از طریق تبخیر را افزایش می دهد. در اصل، عملکرد یک برج خنک کننده این است که به طور موثر خنک شود و از طریق تبخیر حرارت را رد کند، بنابراین آب سرد می تواند به سیستم بازگردد.

برج های خنک کننده از طریق یک فرآیند انتقال حرارت عمل می کنند که به طور موثری آب را که قبلا مورد استفاده قرار گرفته است را خنک می کند تا استفاده مجدد شود. آب گرم از چیلر در نزدیکی بالای برج خنک کننده قرار می گیرد و در سراسر سطح وسیعی از سطح انتقال حرارت، به نام پر می شود. در زیر پر کردن، هوای خنک وارد شده و از طریق فن به سمت بالا به بالای برج پر می شود.

برج خنک کننده

طراحی برج خنک کننده   |   Cooling Tower Design

این عنصر به عنوان سطح انتقال عمل می کند، زیرا گرما از قطرات آب گرم به هوای خنک کننده از طریق پر شدن منتقل می شود. سپس هوای گرم از طریق فن خارج می شود و پس از آن آب سرد شده به طرف چاه می افتد، جایی که از طریق سیستم و از طریق فرایند تبادل حرارت به زیر وارد می شود.

درمان آب شیمیایی برای برج های خنک کننده و همچنین تجهیزات روزآمد، ضروری است تا برج های خنک کننده که در راندمان بالا عمل می کنند، و همچنین برای جلوگیری از آسیب دیدن. آب که در برج خنک کننده مورد استفاده قرار می گیرد عمدتا غلظت بالای مواد جامد محلول را تشکیل می دهد که اگر به درستی درمان نشود، می تواند کربنات کلسیم (مقیاس) را تشکیل دهد.

برج خنک کننده فایبرگلاس

مقیاس به شدت توانایی پر شدن را برای انتقال گرما از آب به هوا کاهش می دهد که می تواند به طور چشمگیری باعث کاهش بهره وری عملیاتی شود. مشکلات دیگر که اغلب در سیستم های برج خنک کننده رخ می دهد عبارتند از خوردگی، آلاینده های هوا و رشد میکروبیولوژیکی. باکتری ها به علت محیط گرم و مرطوب سیستم برج، به ویژه در زمینه برج های خنک کننده رشد می کنند.

انواع برج خنک کننده  |  Types of cooling towers

برج های خنک کننده را می توان به روش های مختلف تقسیم کرد: بر اساس نوع فن، شکل، جریان آب یا بهره وری، ترکیب آب خنک ... طبقه بندی اصلی بر اساس نوع مدار خنک کننده است که تعیین عملکرد دقیق برج خنک کننده.

با مشکلات جدی ناشی از باکتریها مانند لژیونلا، داشتن یک برنامه درمان شیمیایی پیشرفته، هرگز مهم تر نبوده است.

 

نوشته شده در پنجشنبه 19 مهر 1397ساعت 11:41 توسط برج خنک کننده


آخرين مطالب
» <-PostTitle->

Design By : بست بلاگ